Montáž plotových polí na Vyškovsku

Majitel domu si vybral pro svůj záměr probarvené plastové plotovky 80×32 mm v barvě ořech a měl požadavek osadit 9 plotových polí. Plotovky jsou vyrobeny z extrudovaného tvrzeného PVC a materiálu ASA (koextruze). Vrstva ASA zajišťuje dlouhodobou barevnou stálost a díky své konstrukci se tyto plastové profily vyznačují dostatečnou tuhostí a tvarovou stálostí.

Podezdívku a sloupky měl majitel domu již vyzděné ze štípaných bloků. Každé plotové pole je instalováno pomocí upevnění tzv. motýlků, které zajišťují téměř neviditelné upevnění. Pohled z vnitřní strany tak neruší žádné upevňovací konzolky. Na plotových polích byly použity hliníkové nosníky, které jsou skryté v plastových krycích lištách. Není tak vidět připevnění jednotlivých plotovek.

Další požadavek byl na co nejmenší mezery mezi jednotlivými plotovkami a to max. do 2 cm. Nakonec byly zvoleny rozteče cca 1,2 cm, kdy byla zajištěna co nejmenší průsvitnost při zachování vysoké estetiky.  Barevný vzhled plotových polí se koncipoval také podle prvků na domě a výsledný dojem z realizace je velice pěkný.

 

Výhody realizace plastových plotovek

  • díky technologii ASA je zajištěna barevná stálost (dříve docházelo u plotovek k rychlému vyblednutí)
  • plotová pole jsou lehká a přitom pevná
  • perfektní estetický vzhled
  • téměř neviditelné upevnění plotových polí

 

 

Autor příspěvku: Carlos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *