Realizace fasády z obkladu Brick – kámen na Ostrožsku

Majitelka chtěla mít dům v kamenném vzhledu a hledala materiálové možnosti. Výběr byl ovlivněn také tím, že na domě bylo polystyrénové zateplení. Obklad tak musel splňovat požadavek na co nejnižší hmotnost. Ke svým požadavkům si majitelka vybrala obklad Brick ve variantě kámen oblý, barva zlatý onyx. Celková plocha realizace byla téměř 100 m2.

Realizaci si chtěli s manželem vyzkoušet individuálně a tak se pustili do díla. Na výsledek se můžete podívat v galerii fotografií. Počátek lepení obkladu bylo dle vyjádření majitelky velice složité a až ve finální fázi našli s manželem tzv. grif v lepení a také recept na rychlé zahlazování spár protlačovaného lepidla. Pokud se budete chtít vyhnout starostem s lepením tak můžete oslovit našeho zkušeného odborníka, který si s realizací poradí dle Vašich požadavků.

Obklady Brick jsou celé pláty v rozměrech 950×500 mm a to dle typu kamene či cihličky. Obklady jsou vyrobeny z polymerů maltových směsí, akrylátového pojiva, tříděného písku a barviva odolného vůči UV záření. Díky jednotlivým plátům které na sebe dokonale navazují je lepení rychlejší a je tak realizace zjednodušena. Díky svojí nízké hmotnosti lze obklady využít i pro lepení na zateplení polystyrénem. V konečné fázi je doporučeno obklad natřít hydrofobním nátěrem.

 

Výhody obkladů Brick:

  • dokonalý vzhled díky přírodnímu složení obkladu
  • nízká hmotnost, 4-6 kg/m2 dle typu (cihla, kámen)
  • obklad je při nahřátí ohebný, lze formovat rohy
  • odolnost vůči vlhkosti a povětrnostním vlivům
  • vynikající cena za m2

 

Fotografie realizace Brick:

 

Autor příspěvku: Carlos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *