Podbití střechy Brno

Bytový dům v Brně s vlastním výborem SVJ měl požadavek na rekonstrukci stávajícího podbití střechy a štítů. Relativně nový bytový dům měl již po několika letech provozu problém s dřevěným podbitím. To vzhledově nevypadalo pěkně, opětovné natírání dřevěných palubek s výhledem odsunutí problému jen o několik let bylo zamítnuto vzhledem k nákladnosti a neefektivnosti. Dřevěné podbití ještě navíc vykazovalo značnou deformaci vlivem slunce, palubky se kroutili a hrozilo nebezpečí pádu palubek na kolemjdoucí či obyvatele bytů. Při následné rekonstrukci a stržení dřevěných palubek bylo pro montážníky šokujícím zjištěním, že na některých místech chyběla výdřeva a dřevěné palubky byly namontovány značně neodborně. Proto zde také po pár letech došlo k zmiňovaným deformacím a hrozilo tudíž  nebezpečí pádu podbití.

Po delších konzultacích s výběrem materiálu se nakonec bytový dům rozhodl pro foliované palubky v provedení trešeň amaretto. Realizace rekonstrukce podbití byla složitá členitostí bytového domu a svahovitým terénem, kdy bylo nutné postavit bezpečné lešení pro práci i v těch nejodlehlejších částech.  I díky  zmiňované členitosti je ale celkový dojem obnovy nádherný. Bytový dům tak získal perfektní vzhled a hlavně bezúdržbový materiál bez nutnosti natírání. Také životnost a odolnost vůči povětrnostním vlivům je nyní zajištěna.

Vzhledem k tomu, že ne všechny druhy fóliovaných palubek se při realizacích osvědčily, tak nechejte výběr materiálu na nás. Rádi doporučíme nejvhodnější variantu podbití pro váš dům.

 

Výhody realizace foliovanými palubkami

  • bezúdržbové, nemusí se natírat
  • dlouhá životnost a odolnost
  • nízká hmotnost, nezatíží stavbu
  • dokonalý vzhled podobný dřevu

 

Autor příspěvku: Carlos

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *